כפי שהשנה הראשונה לחיי התינוק היא עולם ומלואו, עשירה בחוויות, התנסויות ולמידה, גם של התינוק וגם של ההורים - כך גם הסדנאות שלי.
נהוג לקרוא להן "סדנאות התפתחות", אבל הן הרבה מעבר לזה.


בשביל שילד אחד יצליח, מספיק מבוגר אחד שיאמין בו, ובשביל שאמא אחת תצליח, מספיקה ענבל ברק אחת שתנחה אותה.

מיטל כהן
השתתפה עם שני ילדיה בסדנאות והחוגים

מטרתן הראשונה היא לאפשר לתינוק לעבור דרך כל שלבי ההתפתחות בסדר, ברצף הנכון ובצורה איכותית.

המטרה השנייה היא לתת מענה ל"הורות ראשונית" – חוויה שחוזרת על עצמה עם כל ילד שנולד לנו- ילד ראשון, שני, שלישי, רביעי, או עשירי. כל ילד מביא איתו חוויה חדשה של הורות, כל ילד הוא שונה ומביא איתו אתגרים יומיומיים שונים – בכי, שינה, גזים ועוד.

השנה הראשונה, מגיל אפס ועד שהתינוק מתחיל ללכת, מחולקת ל-4 סדנאות הנבדלות אחת מהשנייה על פי טווחי גילאים שונים ושלבי התפתחות שונים.

בכל סדנה אני מתייחסת ל-כ-ל מה שרלוונטי לאותו חלון גילאים ושלב התפתחותי – מוטוריקה, התפתחות חושית, התנהלות יומיומית המאפיינת כל שלב, יכולות והרגלי שינה, היבטים התנהגותיים, התפתחות תקשורתית וחברתית, פיתוח מוטיבציה ותחושת בטחון ומסוגלות, רגרסיות, אביזרים מומלצים ועוד.

איך אני עושה את זה? בצורה חווייתית!

כבר אמרו לפניי שהלמידה הטובה ביותר תגיע מתוך חוויה, אז הכל נעשה תוך כדי תרגילים על המזרן, תהליכים בתנועה, תהליכי מגע לסוגיו השונים, תוך שילוב מוזיקה ואביזרים מדי פעם ומלווה כמובן בהסברים שלי... קראי עוד >

כל סדנה היא מובנית וכוללת מספר מפגשים קבוע היוצרים רצף של חוויה, התפתחות, למידה, התנסות ותמיכה.

ההשתתפות בסדנה לא מסתכמת רק במפגשים הקבוצתיים , אלא כל משתתפת זוכה למעטפת שלמה כדי שתוכל לקבל ולהפיק את המירב – חוברת הסדנאות, ערכת אביזרים, קבלת כל תכני המפגשים בצורה כתובה, ליווי מקצועי שלי דרך קבוצת וואטסאפ.

הסדנאות מתקיימות בקבוצות קטנות הכוללות עד 8 אימהות ומתקיימות בכפר סבא במרחב ממוזרן ומאובזר באווירה נעימה ואינטימית.