שימוש במנשא בד לטווח ארוך

שימוש במנשא בד לטווח ארוך

מנשא הבד שופע איכויות ונפלאות ואני תמיד חוזרת, כותבת ומדברת על כמה שהוא הרבה הרבה יותר מסתם "כלי תחבורה" שנושא את התינוק ממקום למקום.
הוא כלי התפתחותי וכלי עזר להתנהלות יומיומית. מסייע במימוש איכותי של שלבי ההתפתחות, מקל ואפילו מונע גזים, עוזר בהקניית הרגלי סדר יום ושינה, נותן לנו זוג ידיים פנויות, וכל זה רק על קצה המזלג.
הוא היה איתי כשגיל נולדה בקיץ, אחר כך בחורף הוספנו כובע ומעיל מעל, בקניות בסופר, בבישולים. בכל רגע שהרגשתי את הצורך של גיל במקום הנינוח הזה שמחזיק אותה – השתמשתי בו. קשרתי אותו תוך מספר שניות ו- הופ! היא בפנים, ושלום על ישראל.

כשאני מסבירה לאימהות על המנשא, רבות מהן נוטות לחשוב שהוא שימושי ומחולל קסמים רק בחודשים הראשונים.
אז זהו, שממש לא.

כל עוד את יודעת לקשור נכון את המנשא, באופן שיחזיק גם את התינוק וגם את הגב שלך בצורה נכונה – אפשר להשתמש בו גם כשהתינוק גדל (ושוקל יותר).
הנה, תראו מה קרה לי היום:

כשגיל היתה בת 11.5 חודשים היא כבר זחלה, התיישבה ונעמדה.מן הסתם בחודשים אלו השימוש במנשא פחת, אבל עדיין שמרתי לו מדי פעם חסד נעורים – בספארי, בתערוכה שהיינו ולא היה ניתן להכניס עגלות…
באותם הימים היה החופש הגדול ויצא שהייתי עם כל שלושת ילדיי באיזושהיא אטרקציה לא מוצלחת במיוחד. 

היה עמוס, רועש, מלא אורות. הצפה חושית במלוא הדרה!
גיל ישבה בעגלה ואפילו לא היה מקום בו הייתי יכולה לשחרר אותה ולתת לה להסתובב באופן חופשי.
בשלב מסוים הרגשתי שזה יותר מדי עבורה. היא לא מצאה את עצמה והתחילה להשמיע קולות של חוסר שביעות רצון.

איזה מ-ז-ל היה שכאשר יצאנו מהאוטו בחניה דחפתי את המנשא מתחת לעגלה. ככה שיהיה, אולי גם שם יבקשו ממני להשאיר את העגלה בחוץ.
כשכל ניסיונותיי להרגיע אותה לא צלחו, קשרתי את המנשא עליי (בלי שיתלכלך, יש לי שיטה וגם היא מוצגת בבלוג) והכנסתי אותה למקום המבטחים.
כפי שניתן לראות בתמונה הכנסתי אותה כמובן בתנוחת בטן אל בטן והיא ישר הניחה עליי את הראש. לא נרדמה, כי היא לא באמת היתה עייפה, אלא רק מוצפת מכל הגירויים. ככה היא נשארה למשך חצי שעה. בסוף, כשהגיע חלון השינה שלה, היא גם נרדמה.
סביר להניח שאם היא היתה נשארת בעגלה לא רק שהיא היתה ממשיכה להיות נודניקית, אלא לא היתה מצליחה להירדם גם כשחלון השינה היה מגיע.

כן, היא היתה כבר בת 11.5 חודשים והיא שקלה הרבה יותר ממה ששקלה בגיל חודשיים, אבל כאמור בגלל שקשרתי טוב לא הרגשתי את הקילוגרמים שנוספו.
המנשא לגמרי הציל אותנו. הוא איפשר לי להמשיך להיות עם הגדולים וגם נתן לי עוד הזדמנות כמעט אחרונה להתפנק על ההרגשה המופלאה הזאת שלה עליי במנשא…

עוד על הנושא – 

בבלוג שלי "הדרך שלנו":

ב"יומני האחיינית":

בערוץ היו-טיוב שלי: