הפעם האחיינית באה לבקר את דודה שלה. ומכיוון שברור שלדודה שלה יש פוף (3 ליתר דיוק), תרגלנו את השכיבה על הצדדים. למה השכיבה על הצדדים חשובה?   קודם כל כי כך התינוק מכיר עוד חלק בגוף, לשכיבה על הצדדים יש חשיבות גם מבחינה מוטורית- היא יוצרת בסיס טוב לשכיבה על הבטן, הרמת הראש, התהפכויות, זחילה ואפילו […]

הפעם האחיינית באה לבקר את דודה שלה. ומכיוון שברור שלדודה שלה יש פוף (3 ליתר דיוק), תרגלנו את השכיבה על הצדדים. למה השכיבה על הצדדים חשובה?  

קודם כל כי כך התינוק מכיר עוד חלק בגוף, לשכיבה על הצדדים יש חשיבות גם מבחינה מוטורית- היא יוצרת בסיס טוב לשכיבה על הבטן, הרמת הראש, התהפכויות, זחילה ואפילו הליכה, יוצרת איזון וסימטריה מבחינה ביו-מכנית, היא יכולה להקל מאד על ענייני מערכת העיכול גם כמניעה וגם בזמן כאב בטן ו/או עצירות, היא מהווה בסיס להכנסת הידיים לפה, מהווה בסיס לקשר עין-יד-פה שייווצר בהמשך. 

*חשוב: נקפיד להשכיב באופן שווה על שני הצדדים. נקפיד שהתינוק ישכב כך שהרגל העליונה תהיה כפופה ותונח מעט לפני הרגל התחתונה, ושתי הידיים תהיינה מול בית החזה. אפשר להשכיב על הצדדים על משטח ישר כמו מזרן פעילות או בעגלה, או לחילופין בפוף כשהפנים חשופות. 

*שימו לב גם להופעת האורח של בת הדודה שעבדה בו זמנית על קשר העין של לי 😊