אני אוהבת לפתוח את היום שלי עם שייק ירוק, טעים ובריא. איך מכינים שייק ירוק עם תינוקת בבית ועוד כשהיא ישנה? מאד פשוט. אמנם אין מתכון, אבל יש סרטון!

אני אוהבת לפתוח את היום שלי עם שייק ירוק, טעים ובריא. איך מכינים שייק ירוק עם תינוקת בבית ועוד כשהיא ישנה? מאד פשוט. אמנם אין מתכון, אבל יש סרטון!

כמו בכל בית עם מספר ילדים, גם אצלי הבקרים עמוסים והעבודה רבה: מעירה (יותר נכון, מגרדת) את הגדולים מהמיטה. בוחרת בגדים לגדול-בינוני. מניקה את גיל שהתעוררה גם היא בינתיים. תוך כדי ההנקה מוודאה שהגדולים אכן התעוררו והתחילו להתארגן. מנסה להשכין שלום ביניהם אחרי שכבר הספיקו לריב. אחר כך עושה “קוקו” לגדולה, מכינה להם ארוחת בוקר, מכינה סנדוויצ’ים. תוך כדי כמובן שגם אני מתארגנת בעצמי. מכניסה את גיל לעגלה או למנשא בד, מוודאה שלא שכחנו שום תיק, תיקייה, בקבוק או ילד ויוצאים מהבית לכיוון הגן ובית הספר.

כשגיל ואני חוזרות הביתה אחרי הפיזור, אני יכולה קצת לנוח… גיל שנרדמה בינתיים וישנה את שנת הבוקר שלה, מועברת אחר כבוד להמשך השינה בפוף או על מזרן הפעילות, ואני מתפנה ל”שעת הכייף” שלי – אני מכינה לעצמי שייק ירוק ושותה אותו תוך קריאת עיתון.

למי שלא יודע, שייקים מכינים בבלנדר. בלנדר עושה רעש. הרבה רעש… כן, זה יכול להוות סיכון מאד גדול ל”שעת הכייף” שלי. מי מפעיל בלנדר כשיש תינוקת ישנה במרחק מטרים ספורים? אני!

מעבר לזה שחשוב שהיא תכיר גם רעש כזה ולא תיבהל ממנו אם היא ערה, זה יהיה ממש נחמד גם עבורה וגם עבורי שהיא גם תדע לישון עם רעש שכזה. זה חלק ממה שנקרא “מערכת הרעשים” בבית. כמו הטלפון שפתאום מצלצל, הדפיקות בבניין שנבנה בסמוך אלינו, הצלצול בדלת כשהשכנה באה לקחת כוס סוכר, או שאר הרעשים המלווים את חיינו בכלל ובשעות היום בפרט.

כן, אני יכולה לנסות לשמור על “דממת אלחוט” – להשתיק את הטלפון, לסגור חלונות, לתלות שלט מחוץ לדלת הכניסה עם בקשה שלא לצלצל בפעמון ולגרוב גרביים כדי שהיא לא תשמע את רעש הדריכה של כפות הרגליים שלי על הרצפה…

אז זהו שלא. חוץ מהעובדה שמאד קשה לשמור על שקט תמידי שכזה, זה גם יוצר סוג של בועה. והחיים האמיתיים הם לא בועה. קורים דברים וגיל צריכה להסתגל אליהם. במקרה הזה מדובר בהסתגלות לרעשים והיא חשובה גם בעירות כמובן אבל גם בשינה.

כמו הרבה דברים שנוגעים להתפתחות תינוקות, גם פה מדובר בהרגל. ועל ההרגלים של גיל רק אני אחראית (וגם אבא שלה, כשהוא לא בחו”ל). לכן אני לא שומרת על סביבה סטרילית, וממשיכה בשגרת חיי. גם אם זה אומר רחמנא ליצלן – להפעיל בלנדר כשהיא ישנה.

כמובן שלא כל שעות היום מלוות בכאלה רעשים, אבל הבית כולו ואני בפרט מתנהלים כרגיל ללא שום שינוי. אני ממשיכה בשגרת חיי וגיל משתלבת בה. היא מתרגלת בהדרגה למתרחש מסביבה וממשיכה גם היא בשגרת חייה המתהווה. יכול להיות יותר טוב מזה?

לכל הסקפטים (ובעיקר הסקפטיות), צפו בסרטון הדגמה. מומלץ לנסות בבית!